AMONYUM PER SÜLFAT
Şubat 13, 2019
BARYUM KLORÜR
Şubat 13, 2019
 
Görünümü : Mavi Kokusuz
Kimyasal Adı : Copper Sulphate / Blue vitriol; Copper (II) Sulfate Pentahydrate
Kimyasal Formülü : CuSO4
Ambalaj Şekli : 25 Kg. Lık Torbalarda
Tanımı ve Kullanım Alanları :
Bakır (II) sülfat pentahidrat eritmeden önce parçalanır . 63 ° C'de (145 ° F) ısıtma üzerine iki su molekülünü kaybeder, bunu iki tane daha 109 ° C'de (228 ° F) ve son su molekülünü 200 ° C'de (392 ° F) takip eder. [14] [15] Tetraakuopperin (2+) parçalanmasıyla dehidratasyon devam eder, iki karşıt aqua grubu bir diyakoper (2+) parçası vermek üzere kaybolur. İkinci dehidrasyon aşaması, son iki aku grubu kaybolduğunda gerçekleşir. Tamamı dehidrasyon, bağlanmamış su molekülü kaybolduğunda gerçekleşir. 650 ° C (1,202 ° F), bakır (II) sülfat haline parçalanır bakır (II) oksit (CuO) ve kükürt trioksit (SO 3 ).
Bakır sülfat, göztaşı olarak da bilinen mavi ve kokusuz bir maddedir. Bakır sülfat, bakır metali sıcak konsantre sülfürik asit veya seyreltik sülfürik asit ile oksitleriyle muamele etmek suretiyle endüstriyel olarak üretilir . Laboratuvar kullanımı için genellikle bakır sülfat satın alınır. Bakır sülfat aynı zamanda havada yavaşça düşük dereceli bakır cevheri sızıntısı ile üretilebilir; Süreci hızlandırmak için bakteriler kullanılabilir.
Ticari bakır sülfat genellikle yaklaşık% 98 saf bakır sülfattır ve az miktarda su içerebilir. Susuz Bakır sülfat, kütlenin yüzde 39.81 bakır ve yüzde 60.19 sülfattır ve mavi, sulu formunda, kütlece% 25.47 bakır,% 38.47 sülfat (% 12.82 kükürt) ve% 36.06 sudur. Büyük kristaller (10-40 mm), küçük kristaller (2-10 mm), kar kristalleri (2 mm'den az) ve rüzgâr temizleyici toz (0,15 mm'den az) kullanımına göre dört çeşit kristal boyutu sağlanmıştır.

Kullanım Alanları

Baskıda böcek ısırıkları kağıdını korumak için kitap bağlayıcı macunlar ve tutkallar için bir katkı maddesi,
Binada suya dirençli ve dezenfekte özellikli beton katkı maddesi olarak
Sanat eserlerinde, özellikle de gözlük ve çömleklerde bir renklendirme bileşeni olarak
Bakır sülfat havai fişek üretiminde mavi renkli bir madde olarak kullanılır.
Dekorasyonda, bakır sülfat çimentoya, metallere ve seramiğe renk katar.
Toprak ve hayvanlardaki bakır eksikliklerini düzeltir ve çiftlik hayvanlarının büyümesini teşvik eder.
Dekorasyonda, bakır sülfat çimentoya, metallere ve seramiğe renk katar. Bazı piller, elektrotlar ve tel bakır sülfat içerir. Baskı mürekkebi ve saç boyasında kullanılır ve havai fişeklerde yeşil bir renk oluşturur.