DEMİR 3 KLORÜR
Şubat 15, 2019
POLİ ALÜMİNYUM KLORÜR
Şubat 15, 2019
 
Görünümü : Kristal halde kokusuz
Kimyasal Adı : Ferrous Sulphate, Ferrous Sulfate
Kimyasal Formülü : FeSO4
Ambalaj Şekli : 50 Kg çuvallarda
Tanımı ve Kullanım Alanları :
Demirsulfat yeşil mavi renkli, kokusuz kristalimsi bir yapıya sahip kuru bir kimyasal maddedir. Demir sülfat içerindeki su miktarına göre; unhidrat (susuz), monohidrat (1 - tek sulu), pentahidrat (5 - beş sulu), heptahidrat (7- yedi sulu) şeklinde çeşitlere ayrılır. FeSO4 kimyasal formülü ile formülize edilir. Demir Sülfat bünyesinde %17-20 arasında demir içermektedir
Demir sülfat demirin bir türüdür. Normalde yediğiniz yiyeceklerden demir elde edersiniz. Vücudunuzda demir, hemoglobin ve miyoglobinin bir parçası haline gelir.
Hemoglobin kanınızdan oksijeni dokulara ve organlara taşır. Miyoglobin, kas hücrelerinizin oksijen depolamasına yardımcı olur.

Kullanım Alanları

Demir sülfat, tıbbi, imalat ve bahçecilik sektörleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.
Demir sülfat da granül bir gübre olarak kullanılır.
Demir sülfatın bir yosun katili olarak kullanımı, bir dizi eritici bitki için ideal koşullar sağlamak için alkali toprakları asitlendirmeye yardımcı olur.
Ayrıca, yosun ve yosunları kontrol etmek için etkili ve uygun maliyetli araçlar ve çim kumu ve çim pansumanlarında bir bileşen olarak kullanılır.
Sülfat toprakları asitlendirir ve iyi yapraklı çim büyümesini teşvik eder. Yüksek alkali toprak çim büyümesini incitir.
Çiminizin görünümünü bozan istenmeyen yosunları kontrol eder.
Çim hastalığının bu şansını azaltır
Toprağı gübrelemek
Diğer demir bileşikleriyle birlikte demirli sülfat, gıdaları güçlendirmek ve demir eksikliği anemisini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.
Demir sülfat, orta yaşlardan on sekizinci yüzyılın sonuna kadar kullanılan mürekkeplerin , en önemlisi de demir tutkal mürekkebinin imalatında kullanılmıştır.