MANGAN SÜLFAT
Şubat 15, 2019
MAGNEZYUM SÜLFAT
Şubat 16, 2019
MANGAN SÜLFAT
Şubat 15, 2019
MAGNEZYUM SÜLFAT
Şubat 16, 2019
 
Görünümü : Beyaz toz
Kimyasal Adı : 2-Cyanoguanidine
Kimyasal Formülü : C2H4N4
Ambalaj Şekli Tanımı ve Kullanımı : 25 kg. lık torbalarda
Dicyandiamde (DICY), siyanoguanidin'in bilimsel adı ile güçlü alkalin ve suda çözünür beyaz kristalin bir bileşiktir. Kimyasal madde, esas olarak melamin üretiminde kullanılan siyanamid veya siyanoguanidin dimeridir.
Normal siyanik asitin amidi olan siyanamid, 45 ° C'de eriyen beyaz bir kristaldir. Su, alkol ve dietil eterde kolaylıkla çözünebilir. Ticari olarak, kireç taşından türetilen karbonattan karbür prosesi veya katalizör (mercurik oksit) varlığında tiyoüreyi kükürt giderme yoluyla hazırlanmaktadır.
Siyanamid, amonyak ile siyanojen halojenürler ile hazırlanır. Siyanamid 150 ° C'de ısıtıldığında disiyandiamide ve tricyantriamide'e melamin için polimerleşir.

Kulanım Alanları

Deri sektöründe selektif doldurucu etkisi işe derilerin etekler gibi boşluklu kısımlarını doldurur.
Gübre yapımında, yanmazlık aprelerinde, epoksi laminatlarda, su şartlandırma ve kauçuk kimyasallarında kullanılır.
DICY ayrıca epoksi reçineleri ve devre kartları, toz boya ve yapıştırıcılar için laminatlar için kürleme ajanı olarak kullanılır.
Yapışkan endüstrisinde epoksiler için bir kür malzemesi olarak kullanılır.
Dicyandiamide (melamin üretimi için bir ara maddedir ve amino plastikların ve reçinelerin temel içeriğidir. Yavaş ve sürekli nitrojen emisyon gübreleri, ateşe dayanıklı ajanlar, devre kartları, toz boya ve yapıştırıcılar, su arıtma kimyasalları, boya sabitleme, deri ve kauçuk kimyasalları, patlayıcılar ve eczacılık için epoksi laminatlar da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede organik kimyasalların üretiminde kullanılır .